Keçiboynuzu Kürü ile Performansınızı Arttırın

Bitkisel Yöntemler ile Boşalma Sürenizi Uzatın

Hızlı Yağ Yakmanızı Sağlayacak 5 Egzersiz Hareketi

İnterval Kardiyo Antremanı İle Daha Hızlı Yağ Yakın

İnterval Kardiyo Antremanı İle Daha Hızlı Yağ Yakın

Spor, Vücut Geliştirme 9 Nisan 2017
1.597 inceleme

Farklı antreman programları ile daha fit bir vücuda sahip olabiliriz fakat doğru programı seçerek daha kısa sürede aynı etkiye sahip olabiliriz. İnterval kardiyo denilen yöntem ile farklı kademelerde kardiyo yaparak gün boyu vücudumuzun yağ yakmasını sağlayabilirsiniz. Ağırlık antremanları yapanların antreman sonrası yapması daha doğru olacaktır.

İnterval Kardiyo Nedir Nasıl Yapılır ?

Aralıklı kademeli kardiyo olarak düşünebileceğimiz; bir süre hızlı yürüyüş yaptıktan sonra en hızlı koşu aktivasyonu ile tekrar hızlı yürüyüş şeklinde olan çalışma şeklidir. Bu kardiyo programı haftada 3 ile 5 defa arasında tekrarlanmalıdır. Belirli bir yaşın üstündekiler doktora danışmadan bu tür antremanları yapmamalıdırlar.

1. ve 4. haftalarda yeni başlayanlar için 5 dk. ısınma yürüyüşü şeklinde başlıyoruz. 3. dk hızlı yürüyüş yaptıktan sonra 1 dk. yapabileceğimiz en hızlı koşuyu yapıyoruz. Hızlı koşu bittikten  sonra 3 dk. hızlı yürüyüş şeklinde yapabileceğimiz kadar set tekrarlıyoruz.

Kademeli olarak arttıracağımız interval kardiyo programını aşağıda listeleyeceğim. Bu çalışma programını siz kendinize göre yükseltmelisiniz.Unutmamamız gereken bu kardiyo antremanını yapmadan önce 5 dk. ısınmamız gerektiğidir.

  1. Kademe : 3 dk. yürüyüş yapıp 1 dk. koşuyoruz
  2. Kademe : 2 dk. yürüyüş yapıp 1 dk. koşuyoruz
  3. Kademe : 1 dk. yürüyüş yapıp 1 dk. koşuyoruz
  4. Kademe : 2 dk. koşu yapıp 1 dk. yürüyoruz
  5. Kademe : 3 dk. koşu yapıp 1 dk. yürüyoruz

Bu tür bir kardiyo programına başlamadan önce kısa süreli denemeler yaparak kondisyonunuzu test etmenizi tavsiye ederim. Kondisyon durumunuza göre başlangıç kademenizi seçip antremanlara başlamalısınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.